FAQ

Який мінімальний час повинен пройти після штукатурення, щоб можна було наносити шпаклювальну гладь?

На свіжі цементно-вапняні штукатурки шпаклювальну гладь можна наносити лише через 3-4 тижні з моменту їх нанесення, на гіпсові штукатурки – через 2-3 тижні. Перед нанесенням штукатурка повинна бути практично ідеально сухою. Слід пам’ятати, що час висихання штукатурки залежить від умов на місці робіт.

Які ґрунтовки слід застосовувати під гіпсові штукатурки?

Для підготовки основи під штукатурку її слід зміцнити Полімерною ґрунтовкою глибокого проникнення ACRYL-PUTZ® або Універсальною полімерною ґрунтовкою ACRYL-PUTZ. Вибір засобу залежить від ступеня абсорбції основи. Якщо додатково виникає потреба покращити адгезію основи, слід скористатися полімерною ґрунтовкою ACRYL PUTZ, яка зміцнює основу та створює адгезійний шар.

Як правильно підготувати шпаклівку до роботи?

Заплановану для використання кількість сухої шпаклювальної маси слід всипати у ємність з водою у співвідношенні приблизно 1 кг сухої маси на 0,4 л води. Вміст ємності слід перемішати за допомогою низькообертового дриля до отримання однорідної, легкої для нанесення маси без грудочок. Приготовану масу слід приблизно через 5 хвилин знову перемішати. Щоразу перед підготовкою до роботи сипкої гладі слід прочитати етикетку на упаковці виробу або ознайомитися з його Технічною картою.

Чи потрібно перемішувати готову шпаклювальну гладь?

Можлива необхідність перемішування готової гладі вказана на етикетці виробу або в його Технічній карті. Деякі готові шпаклювальні гладі не вимагають перемішування, інші перед використанням потрібно ретельно перемішати низькообертовим дрилем з кошиковою мішалкою, щоб не допустити завітрювання.

Як розрахувати необхідну кількість шпаклівки?

Розхід шпаклівки залежить від товщини нанесеного шару і становить приблизно 1 кг/1 м2 при товщині 1 мм. Дані щодо розходу конкретного виробу можна знайти в його Технічній карті або на упаковці.

Коли наносити другий шар шпаклівки?

У випадку нанесення "мокрим по мокрому" нанесення наступного шару можливе, якщо перший шар товщиною 2-3 мм висох на 75%. Якщо хочемо нанести наступний шар на сухий перший шар, то час висихання становить приблизно 4 години. Однак слід пам'ятати, що цей час залежить від умов у приміщенні.

У який спосіб наносити шпаклювальну гладь на стіни?

Шпаклювальну гладь наносимо на стіни вручну або машинним способом. У разі шпаклювання вручну гладь наносимо на стіну або стелю теркою з неіржавіючої сталі, притискаючи так, щоб маса щільно прилягала до поверхні.

Які інструменти знадобляться для шпаклювання?
 • відро для шпаклювальної маси мін. 5 літрів
 • невелика кельма з нержавіючої сталі
 • шпатель з нержавіючої сталі
 • терка з нержавіючої сталі
 • дриль або низькообертовий міксер
 • мішалка для шпаклювальної маси
За якої температури можна виконувати шпаклювання?

Температура, за якої можна працювати із шпаклювальними гладями, визначена в Технічній карті кожного виробу. Проте в більшості випадків вона не виходить за межі діапазону від +5 до +30 °С.

Як довго висихає один шар шпаклівки?

Час висихання шару залежить від його товщини, властивостей шпаклівки, а також умов у приміщенні. Середня тривалість висихання одного шару гладі становить приблизно 4 години.

Як зрозуміти, що шар шпаклівки уже висох?

Висохлий шар шпаклівки не повинен бути вологим. Це можна перевірити, торкаючись поверхні рукою. Сухий шар шпаклівки також має однорідний відтінок, без вологих плям. Сухий шар шпаклівки характеризується також відповідною твердістю.

Чим шліфувати стіни після нанесення шпаклівки?

Стіни шліфуємо наждачним папером або шліфувальною сіткою.

Яку градацію повинен мати шліфувальний матеріал?

Наждачний папір чи сітка повинні мати градацію від 100 до 150.

Коли необхідно застосовувати ґрунтувальні засоби?

Ґрунтувальні засоби необхідно застосовувати на:

 • нові мінеральні і гіпсові штукатурки
 • нові гіпсові шпаклівки
 • необроблені гіпсокартонні плити
 • стіни в девелоперському стані (або пофарбовані фарбою низької якості)
 • стіни після здирання старих малярних покриттів
 • плями або підтікання після попереднього видалення
 • коли на стіні виконувалися місцеві виправлення, заповнялися виїмки.
Чи потрібно ґрунтувати гіпсокартонові плити перед нанесенням шпаклівки?

Гіпсокартонні плити перед шпаклюванням необхідно заґрунтувати, оскільки гіпс і картон є матеріалами з високою абсорбцією. Гіпсокартонна плита може поглинути воду із шпаклювальної маси, через що та може неправильно зв’язатися і надалі кришитися або тріскати.