ШПАКЛЮВАННЯ СТІН

Свіжу цементно-вапняну штукатурку можна шпаклювати лише через 3-4 тижні після її нанесення, гіпсову штукатурку – через 2-3 тижні. Цей час необхідний, щоб штукатурка добре зв’язалася і в ній відбулися всі хімічні реакції.

Seasoning plaster

Рекомендується, щоб усі нові основи, з огляду на високу поглинальну здатність, ґрунтувати ҐРУНТОВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ТМ Śnieżka

Priming the base coat

A. Перевірка адгезії до основи
У випадку шпаклювання стін із старими покриттями, малярська основа мусить бути відповідно підготовлена. Детальна перевірка адгезії до основи є надзвичайно важливою для відповідного зчеплення шпаклювальних мас, які наноситимуться згодом. У випадку, якщо поверхня надто крихка, тобто залишає сліди пилу після потирання її долонею, необхідно заґрунтувати усю основу ҐРУНТОВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ТМ Śnieżka.

checking base coat by rubbing with a hand

checking base coat by rubbing with a hand

B. Перевірка адгезії старих покриттів
З метою перевірки адгезії старих покриттів до основи, рекомендується виконати пробну перевірку на окремому вибраному місці. З цією метою слід на обраній поверхні накреслити вертикальні і горизонтальні лінії, що перетинаються. Відступи між лініями – 4-5 мм.

Notching lines with a knife

Потім до надрізаного місця слід приклеїти малярну стрічку і через хвилину енергійно  відірвати її. Якщо тестоване покриття в більшості відірветься від основи, це означає що її треба усунути і очистити основу.

tearing off amsking tape form tested base coat

C. Усування старих покриттів
Перед початком ґрунтування слід усунути старі малярні покриття за допомогою металевого шпателя.

Removing old coatings with spatula

Ґрунтування

Щоб надати основі однорідну поглинальну здатність, зміцнити її та збільшити адгезію шпаклівки, очищену основу потрібно заґрунтувати ҐРУНТОВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ТМ Śnieżka. Це запобігає надто швидкому проникненню води в основу. Таким чином це забезпечує правильні умови висихання фінішних виробів, а також надає покриттю властивість пропускання парів та газів.

Priming the base coat

усунення подряпин і тріщин

Для усування подряпин і тріщин шириною до 5 мм рекомендується застосувати еластичну шпаклівку ACRYL-PUTZ® FLEX. Завдяки скловолокну, яке міститься в масі, вона запобігає виникненню нових тріщин.

Applying Acryl Putz ® Flex onto cracks

Маса після повного висихання, залишає прозоре покриття з видимими волокнами, яке можна шпаклювати шпаклівками ACRYL-PUTZ® START, FINISZ або FASADA.

The crack joint with Acryl Putz ® FLEX - transparent coat

Шпаклювання значних нерівностей

Перед накладанням вирівнювального шару слід усунути значні нерівності на поверхні за допомогою шпаклівки ACRYL-PUTZ START. В окремих випадках (при більших нерівностях) можна наносити одноразовий шар виробу завтовшки навіть до 3 см.

Filling a considerable cavity

Місця, яким особливо загрожує відбивання штукатурки, напр. кути стін в коридорах, на сходових клітках, чи навколо дверей, рекомендується додатково захищати алюмінієвим профілем.
Монтаж кутників необхідно розпочати від точкового нанесення шпаклівки ACRYL-PUTZ® START, опісля притиснути до кута вирізаний відповідного розміру алюмінієвий профіль і правильно встановити по вертикалі/горизонталі. Через приблизно 30 хв. алюмінієвий профіль треба занурити в масу. Після висихання усю поверхню необхідно зашпаклювати наступним шаром шпаклівки.

Installation of aluminium into the corner of wall

Шпаклювання - вирівнюючий шар

ACRYL-PUTZ® START - засіб, який ідеально підходить для ремонту стін та вирівняння виїмок. Не дає усадки, швидко висихає, легко шліфується. Після застосування шпаклівки, стіни та стелі мають ідеально гладку, легку для фарбування поверхню.
Шпаклювальна суміш ACRYL-PUTZ® START виготовляється у вигляді сухої суміші, тому перед застосуванням її потрібно відповідно приготувати.

Acryl Putz ® Start - preparation of teh product: mixing

Передбачену для використання кількість ACRYL-PUTZ® START насипте у контейнер з водою, в пропорції приблизно 1 кг сухої суміші на 0,3 літра води, безперервно мішаючи. Потім вміст контейнера старанно вимішайте, найкраще за допомогою міксера за малими обертами до отримання однорідної маси, яку легко наносити. Слід стежити, щоб приготована маса була ретельно перемішана і щоб в неї не було жодних грудочок. Готову масу приблизно через 5 хвилин знову перемішати та наносити за допомогою шпателя або терки з нержавіючої сталі або пластмаси. Важливо, щоб перед приготуванням нової порції маси ретельно вимити контейнер /відерце.

Acryl Putz ® Start - applying the plaster on the wall

Для нанесення шару шпаклівки переважно рекомендується використовувати два металеві шпателі, виготовлені з нержавіючої сталі. Перший, вузький, служить для набирання шпаклівки та перенесення її на широкий шпатель. Натомість другий, широкий, служить для нанесення шпаклівки на поверхню, що вирівнюється. Важливо, щоб шпатель для нанесення постійно був чистим. Усі залишки шпаклівки необхідно усувати з нього, використовуючи для цього малий шпатель.
Нанесення шпаклівки завжди слід починати з важкодоступних місць, стелі, після чого шпаклювати плоскі поверхні стін. Шпаклівку ACRYL-PUTZ® START потрібно наносити окремими шарами, товщиною приблизно 3 мм. Завдяки цьому, шари швидко висихають і легше отримати бажану гладкість.

corss-section of teh wall with levelled surface - 1 layer Acryl Putz ® Start lub Acryl Putz ® Finish

Шпаклювання - розгладжу вальний шар

ACRYL-PUTZ® START характеризується низьким ступенем зсідання, коротким часом висихання, а завдяки використанню спеціально спеціально підібраних, створює дуже гладкі, білі і легкі для шліфування поверхні, що роблять її універсальним засобом. Тому її можна використовувати для остаточного вирівнюючого шару.

Applying a second layer of Acryl Putz® Start or Acryl Putz%reg Finish

для остаточного вирівнювання стін особливо рекомендується виріб ACRYL-PUTZ® FINISZ. Це готова до використання шпаклівка найвищої якості, яка під час праці зберігає постійну консистенцію, завдяки чому може використовуватись впродовж довгого періоду часу. відмінні властивості шпаклівки дають можливість накладати її завтовшки від 1мм, що особливо важливо підчас виконання додаткового коригування на відновлюваній основі. Не використана, щільно закрита шпаклівка зберігає придатність до подальшого використання.

Machine applying a second layer of Acryl-Putz® Finisz

Шпаклівка ACRYL-PUTZ® FINISZ ідеально підходить для машинного нанесення. Залежно від обладнання, яке використовується, достатньо лише розвести масу шляхом додання 5% чистої води. ACRYL-PUTZ® FINISZ треба накладати шарами товщиною не більш ніж 3 мм. Якщо необхідно, черговий шар наносити після затвердіння попереднього.

Шліфування вигладжених поверхонь

Після висихання шпаклівку слід ошліфувати за допомогою терки з наждачним папером або сіткою (товщина близько 100-150). В кутах та важкодоступних місцях рекомендується використовувати наждачну губку.

szlifowanie ściany

Перевірка виконаного шпаклювання

Щоб провести перевірку виконаних робіт, треба скерувати джерело світла (ліхтарик, лампу) паралельно до стіни. Це дасть можливість побачити можливі нерівності та погано зашліфовані місця. Основу після шліфування необхідно обов’язково ретельно очистити від пилу, перш ніж фарбувати ґрунтувальною фарбою.

kontrola szpachlowania z z uzyciem lampy

Підготовка зашпакльованої основи до фарбування

З метою зменшення поглинаючої здатності та надання однорідності основі, рекомендується використовувати, перед фарбуванням ҐРУНТУВАЛЬНУ ФАРБУ ТМ Śnieżka. Цей засіб зменшує розхід поверхневих фарб, покращує їх нанесення, а також забезпечує дихання стін.

Painting the walls with primer Śnieżka Grunt

 

 

Галерея: