Як правильно шпаклювати приміщення

Шпаклювання стін іноді є необхідним елементом правильної підготовки поверхні під фарбування. Це нескладна дія. Її можна виконати самостійно, однак під час цієї роботи слід пам’ятати про ретельність та дотримання декількох важливих правил.

1. ҐРУНТУВАННЯ
Щоб вирівняти поглинальну здатність основи, зміцнити її і підвищити адгезію шпаклювальних мас, очищену основу необхідно заґрунтувати. Це забезпечує відповідні умови для нанесення і висихання поверхневих виробів.
Як грунтувати стіни

2. РЕМОНТ ПОШКОДЖЕНЬ
Для усунення будь-яких заглибин, тріщин, невеликих пошкоджень і подряпин на поверхнях стін рекомендується суперлегка і швидкосохнуча готова шпаклювальна маса ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT. Її можна застосовувати незалежно від виду основи, вона прекрасно зарекомендує себе за необхідності швидкого ремонту, оскільки придатна для фарбування вже через 2 години після нанесення. 
Місця, схильні до повторного тріскання, наприклад, в результаті осідання будівлі, найкраще захистити еластичною шпаклювальною масою. Вона прозора, завдяки чому добре видно, наскільки ретельно було заповнено дефект. Видимі у масі скляні волокна запобігають повторним тріщинам, а утворене покриття після висихання покривається шпаклювальною гладдю. 
Як відремонтувати приміщення

3. АЛЮМІНІЄВІ ПРОФІЛІ
Ті місця стін, які особливо схильні до пошкоджень (кути стін), захищаємо алюмінієвими профілями, для монтажу яких рекомендуємо ACRYL-PUTZ® RG 21 РЕГУЛАР. Це готова до використання доломітова штукатурна маса. Використовуючи її, ми підготуємо ідеально гладенькі стіни та стелю. Утворене покриття є надзвичайно міцним і механічно стійким завдяки тому, що містить у своїй структурі магній.
Монтаж зовнішніх кутів починаємо з точкового нанесення маси. Алюмінієвий профіль, відповідно прирізаний до розміру, притискаємо і встановлюємо по вертикалі/горизонталі. Після висихання все покриваємо шаром шпаклювальної гладі.

як кріпити алюмінієві кутники

4. ШПАКЛЮВАННЯ: ЗАГЛАДЖУВАННЯ
Для нанесення шпаклювальних мас на поверхню стін застосовується шпатель з неіржавіючої сталі. Роботу починаємо з важкодоступних місць, переходячи далі до плоских поверхонь стін. Шпаклювальну масу наносимо шарами товщиною приблизно 3 мм. Для остаточного загладжування стін призначена шпаклювальна маса ACRYL-PUTZ® FS 20 ФІНІШ. Вона містить у своєму складі полімерну смолу, яка покращує параметри міцності маси і відповідає за відмінну адгезію шпаклювальної гладі до основи.
Ця маса також придатна для машинного нанесення. Достатньо лише розбавити масу додаванням до 5% чистої води. Маса наноситься шарами.

як шпаклювати

5. ШЛІФУВАННЯ
Після висихання шпаклівки шліфуємо її за допомозі терки з наждачним папером або сіткою. Підготовлену таким чином основу необхідно очистити від пилу і заґрунтувати. Стіна готова до фарбування.
шліфування стін

Галерея: