Приклеювання гіпсокартонних плит

Основа, призначена для приклеювання, повинна бути міцною, відповідно витриманою, сухою, знежиреною, без старих малярних покриттів, вільних зерен штукатурки та пилу, без біологічної корозії.

З метою надання однорідності основі, потрібно всю її поверхню заґрунтувати, використовуючи ҐРУНТОВКУ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ТМ Śnieżka, а у випадку гладких бетонних основ - Ґрунт PA 10 FOVEO TECH.

Підготовку гіпсокартонних плит слід розпочати від їх підрізання до висоти стіни мінус 15 мм - щоб залишились відповідні щілини між підлогою та стелею.

Перш ніж розпочати приклеювання плит, необхідно встановити підлогу та провести всі роботи в штукатурці, наприклад проведення кабелів. У плитах слід також прорізати всі отвори напр. під розетки або настінні лампи і т.п.

Приготувати Гіпсовий клей Acryl-Putz® відповідно до інструкції, розміщеної на упаковці. Необхідно звернути увагу, щоб розроблену масу використати приблизно за 1 год., а кожне розведення виконувати, використовуючи чисті знаряддя та упаковки.

Приклеювання проводити при температурі від +5 0C до +30 0C з використанням нержавіючої терки, кельні або шпателя.

На поверхню плити клей наносити точково, товщиною 2 см і діаметром приблизно 10 см з інтервалом приблизно 30-40 см, та кілька смуг, розтягнених уздовж її країв.

Плиту необхідно прикласти до стіни і легко притиснути, використовуючи будівельні планки довж. 1 або 2 м. Слід залишити щілини між плитами приблизно по 2 мм, між плитою та стелею 5 мм, між плитою та підлогою 10 мм. Вони забезпечують вільне проходження повітря та сприяють правильному зчепленню клею.

Для правильного вирівняння плити слід використати рівень, прикладаючи його до поверхні плити. Час, потрібний на коректування рівня, становить до 10 хв. Наступну плиту слід кріпити приблизно через 15 хвилин.

Перед остаточним висиханням гіпсового клею необхідно перевірити, за допомогою рівня, розміщення плит на стіні.

Безпосередньо поблизу віконних відкосів, умивальників, димарів і т.п. розчин треба наносити на цілу поверхню плити, яка приклеюється.

У випадку основи зі значними нерівностями, понад 20 мм, рекомендується попередньо вирівняти нерівностей шляхом приклеювання смуг гіпсокартонних плит шириною 10 см. Смуги слід приклеювати вертикально і горизонтально, з інтервалом 60 см.

 

Після цілковитого в'язання клею можна розпочати затирання швів гіпсокартонних плит, використовуючи відповідно:

  • для методу без стрічки - Шпаклівку ACRYL-PUTZ для затирання швів гіпсокартонних плит без стрічки
  • для методу зі стрічкою або флізеліном - Шпаклівку ACRYL-PUTZ START.

ЗАТИРАННЯ ШВІВ ГІПСОКАРТОННИХ ПЛИТ

Галерея: